Ścieżki tematyczne:

Przedszkole

Szkoła Podstawowa

Szkoła ponadpodstawowa

Do pobrania:

Formularz zgłoszeniowy (pdf)

Regulamin (pdf)

Daty i godziny projekcji:

Istnieje możliwość indywidualnego doboru terminów spotkań.

Cennik:

Bilet na jedno spotkanie: 20 zł

Karnet na pięć spotkań: 90 zł

Zgłoszenia:

Łukasz Adamowicz
tel: 694 888 375
e-mail: akademia@kinozklasa.edu.pl

Miejsca projekcji:

Kino Agrafka


Wyświetl większą mapę

Kino KIKA


Pokaz KIKA na wiekszej mapie

SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY 7 - 8

cykl: CZAS DOJRZEWANIA

Wprowadzanie uczniów w świat wartości, w tym ofiarności, współpracy, solidarności, altruizmu, szacunku dla tradycji, wskazywanie wzorców postępowania i budowanie relacji społecznych, sprzyjających bezpiecznemu rozwojowi ucznia (rodzina, przyjaciele);

Zaproponowany przez nas cykl ma na celu kształtowanie postawy otwartej wobec świata i innych ludzi, aktywności w życiu społecznym oraz odpowiedzialności za zbiorowość. Wszechstronny rozwój osobowy ucznia przez pogłębianie wiedzy oraz zaspokajanie i rozbudzanie jego naturalnej ciekawości poznawczej.

Spotkanie 1:

Robot dreams
PIES I ROBOT | Robot dreams
reż. Pablo Berger, Hiszpania/Francja 2023, 102’

PIES zamieszkujący Nowy Jork ma dość samotności i ulega słodkiej obietnicy telewizyjnej reklamy. Niebawem jego życie nabiera barw dzięki dziecięcej ciekawości przyjaciela - ROBOTA.
Mądry, ciepły, inspirujący film. Unikatowa problematyka ujęta w formie doskonałej animacji wyjątkowo porusza wrażliwość widza. Tematy relacji, samotności, rozstania i tęsknoty to fundamentalne zjawiska wczesnej młodości, ale również życia dorosłych. Reżyser Pablo Berger rysuje na ekranie bardzo nowoczesną historię o potrzebie kontaktu i rozumieniu swoich potrzeb i granic. Dla wielu nastolatków triada bliskość – samotność – oddalanie się (i przeżywanie emocji w tej kombinacji) to jedne z najtrudniejszych wątków dorastania.

Spotkanie 2:

Kimitachi wa Do Ikiru ka
CHŁOPIEC I CZAPLA | Kimitachi wa Do Ikiru ka
reż. Hayao Miyazaki, Japonia 2023, 124’

„Chłopiec i czapla” to niezwykle bogata w znaczenia i konteksty opowieść o przeżywaniu żałoby po śmierci matki, połączonej z rozpadem otaczającej rzeczywistości.
Z filmu Miyazakiego młodzi widzowie mogą czerpać bardzo wiele inspiracji i refleksji. Mogą uczyć się otwartości na świat i odkrywania bogactwa, jakie daje nam spojrzenie na rzeczywistość oczami kogoś zupełnie od nas odmiennego. „Chłopiec i czapla” zachęca by mierzyć się z życiem i się nim cieszyć. Proponuje pozytywne wzorce postępowania i ukazuje wielkie przemiany bohaterów, którzy decydują się ostatecznie w odważny sposób zmierzyć się z przeciwnościami losu i przyjąć odpowiedzialność za swoje czyny. Dzieło ze Studia Ghibli to też ciekawa opowieść o problemach rodzinnych, o odnajdywaniu swojej roli w jej obrębie.

Spotkanie 3:

Game On
GAME ON | Game On
reż. Christian Duguay, Holandia 2024, 85'

Nastoletni Issam ma tylko jedno marzenie – zostać zawodowym graczem. Kiedy po raz kolejny wraca do domu z rozczarowującymi ocenami, jego matka postanawia zabrać mu komputer. Dla Issama to prawdziwy dramat. Zwłaszcza, że w międzyczasie Sztuczna Inteligencja przejęła nowo otwarty salon gier i przeniosła świat gry do tego prawdziwego. Kilka godzin po tym wydarzeniu, w drzwiach jego domu stanęli ludzie z Centralnej Agencji Wywiadu Nadprzyrodzonego. Issam wraz z 8 najlepszymi graczami na świecie będą musieli pokonać Al. Czy uda im się ocalić świat? „Game on” to opowieść o sztucznej inteligencji – o szansach i zagrożeniach z nią związanych. Film snuje wizję niedalekiej przyszłości, w której nie możemy dłużej ignorować istnienia „technologicznego bytu”, być może doskonalszego od nas. Co nas czeka? Czy odważycie się wejść do gry?

Spotkanie 4:

Okedoeibedankt
WSZYSTKIE DŹWIĘKI CISZY | Okedoeibedankt
reż. Nicole van Kilsdonk, Holandia 2022, 93’

Dwie niesłyszące dziewczynki wyruszają w podróż do Paryża, aby odnaleźć chorą babcię jednej z nich.
Film Wszystkie dźwięki ciszy jest ważną opowieścią o kulturze g/Głuchych, osadzoną we współczesnych realiach Europy Zachodniej i zrealizowaną we wciągającej gatunkowej formule coming of age (filmu o dorastaniu).
Film dotyka ważnych kwestii, takich jak; tolerancja, akceptacja, rodzina, równość. Oswaja młodych widzów z komunikacją osób g/Głuchych i pozwala otwierać się na inność. Spełnia przy tym funkcję integracyjną oraz stanowi znakomity punkt wyjścia do wspólnej wymiany myśli i doświadczeń.

Spotkanie 5:

Noi anni luce
GWIAZDY ZAWSZE ŚWIECĄ DLA NAS | Noi anni luce
reż.Tiziano Russo, Włochy 2023, 97’

17-letnia Elsa z dnia na dzień dowiaduje się, że ma białaczkę i natychmiast potrzebuje przeszczepu szpiku. Okazuje się, że jedynym możliwym dawcą jest jej biologiczny ojciec, którego nie zna i nie zna jego miejsca pobytu. Razem z poznanym w szpitalu Edo, wyrusza w podróż w poszukiwaniu mężczyzny.
Film pozwala poruszyć z młodzieżą wiele tematów takich jak choroba bliskiej osoby, strata, rodzinne tajemnice czy młodzieńcza miłość. Również wątek kryminalny może posłużyć do omówienia zagadnienia błędów przeszłości, drugiej szansy czy etycznego postępowania.
Wartka, pełna zwrotów akcja i ciekawi bohaterowie sprawiają, że film ogląda się bez znużenia. Na uznanie zasługuje trafne ukazanie ciężaru moralnych dylematów bohaterów oraz prezentowane tych samych sytuacji z perspektywy różnych osób.