Ścieżki tematyczne:

Przedszkole

Szkoła Podstawowa

Szkoła ponadpodstawowa

Do pobrania:

Formularz zgłoszeniowy (pdf)

Regulamin (pdf)

Program Akademii Filmowej Kino z Klasą 2022/2023 (pdf)

Daty i godziny projekcji:

Istnieje możliwość indywidualnego doboru terminów spotkań.

Cennik:

Bilet na jedno spotkanie: 15 zł
+ koszty prelekcji

Karnet na pięć spotkań: 65 zł
+ koszty prelekcji

Zgłoszenia:

Paula Janik
tel: 694 888 375
e-mail: akademia@kinozklasa.edu.pl

Miejsca projekcji:

Kino Agrafka


Wyświetl większą mapę

Kino KIKA


Pokaz KIKA na wiekszej mapie

przedszkole + szkoła podstawowa - klasa 0

cykl: PRZYJACIELE Z EKRANU

Na cykl składają się filmy przekazujące istotne, społeczne i pedagogiczne treści w przyjaznej, dostosowanej do percepcji najmłodszych formie. Projekcję poprzedza głośne odczytanie przez animatora fragmentu książki, której treść odpowiada tematyce poruszanej w filmie. Każdą grupę zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym, którego zwycięzcy otrzymują od nas upominki.

Lekcja 1: Przygoda

Mamma Mu hittar hem
czytamy: Jujja Wieslander, Mama Mu na drzewie i inne historie,
oglądamy:MAMA MU WRACA DO DOMU
Mamma Mu hittar hem
reż. Christian Ryltenius, Szwecja 2021, 63’

Mama Mu to odlotowa krowa, która nigdy się nie nudzi. Zamiast siedzieć na łące, woli próbować nowych rzeczy – stania na głowie, jazdy na deskorolce, a nawet nurkowania! W codziennych wybrykach towarzyszy jej oddany przyjaciel, Pan Wrona. Kiedy pewnego dnia na farmę przybywa bocian-obieżyświat, uporządkowane życie na farmie wywraca się do góry nogami. Mama Mu zainspirowana historiami o odległych zakątkach świata, postanawia opuścić zagrodę i wyruszyć w daleką podróż. Wokół jest przecież tyle do zobaczenia!

Lekcja 2: Zabawa

Basia 3
czytamy: Zofia Stanecka, Marianna Oklejak, Basia i Boże Narodzenie,
oglądamy:BASIA 3 | Basia 3
reż. Marcin Wasilewski, Polska 2019, 45’
zestaw odcinków: Basia i bałagan, Basia i Titi, Basia i Mama w pracy, Basia i Boże Narodzenie

Trzecia odsłona przygód ulubienicy przedszkolaków, znanej wielbicielom kultowej serii książek. W kolejnych czterech epizodach Basia, z właściwym sobie urokiem i energią, stawia czoła wyzwaniom codzienności: zmaga się z domowym bałaganem, radzi sobie z kolejnymi obowiązkami, nawiązuje nowe przyjaźnie i przygotowuje się do Świąt.

Lekcja 3: Odwaga

Przytul mnie. Poszukiwacze miodu
czytamy: Przemysław Wechterowicz, Proszę mnie przytulić,
oglądamy:PRZYTUL MNIE. POSZUKIWACZE MIODU
Przytul mnie. Poszukiwacze miodu
reż. Anna Błaszczyk, Polska/Chiny 2022, 70’

Ulewa zniszczyła wszystkie słoiki z zapasami złotego przysmaku. Nic nie uchowało się także w owadzich kryjówkach. Po podsłuchaniu rozmowy pszczół Mały Miś wie, że mnóstwo miodu znajdzie w tajemniczej Złotej Krainie, która na skraju lasu. Choć jego tata najchętniej zostałby w norze i uciął sobie drzemkę, niedźwiadek przekonuje go do wspólnego ruszenia ku przygodzie. To ma być jego pierwsza w życiu dłuższa wycieczka, dzięki której udowodni, że jest samodzielny i odważny!

Lekcja 4: Wspomnienia

Muminpappans bravader - En ung Mumins äventyr
czytamy: Tove Jansson, Opowiadania z Doliny Muminków,
oglądamy:PAMIĘTNIKI TATUSIA MUMINKA | Muminpappans bravader - En ung Mumins äventyr
reż. Ira Carpelan, Finlandia/Polska 2021, 74’

Pełna ciepła, szczera, familijna animacja o wspaniałej, wciągającej każdego widza fabule, która rozgrywa się w Dolinie Muminków. Tata Muminka w barwnych opowieściach odtwarza swoje chłopięce lata. Na nowo przeżywa najbardziej niesamowite przygody. A wszystko to owiane jest pewną tęsknotą (która w końcu dotyka każdego z nas) za tym, co przeminęło bezpowrotnie. Muminek zostaje ukąszony przez osę, przez co musi leżeć w łóżku. Tatuś chce umilić mu ten trudny czas, dlatego postanawia opowiedzieć mu o swoich młodzieńczych przygodach.

Lekcja 5: Przyjaźń

Yakari – La grande Aventure
czytamy: Claire Cock-Starkey, Dzikie mity. Wierzenia i mądrości z natury,
oglądamy:YAKARI I WIELKA PODRÓŻ
Yakari – La grande Aventure
reż. Xavier Giacometti, Toby Genkel, Belgia/Francja 2020, 82’

Siuksowie, plemię małego Yakariego, muszą uciekać przed nadciągającym tornadem. Chłopiec postanawia wykorzystać ostatnią szansę, aby odnaleźć niedoścignionego mustanga, Małego Pioruna. Podczas wędrówki na drodze Yakariego staje Wielki Orzeł. Obdarowuje go niesamowitą zdolnością, która pozwala mu rozmawiać ze zwierzętami. Chłopiec, zdany wyłącznie na siebie, musi przeprawić się przez rwącą rzekę, przejść wielkie równiny i pokonać strzeliste góry, aby ostatecznie zmierzyć się ze złowieszczym żywiołem. Czy uda mu się odnaleźć wspaniałego konia i wrócić do swoich bliskich? Daleka, pełna zasadzek trasa okaże się drogą ku niezwykle wymagającej próbie oraz prawdziwej przyjaźni!